Svet-Stranek.cz
Pretoriáni Temnot

Rasové taktiky:

Rasové taktiky

Trpaslíci

Hodí se nejvíc pro hráče, kteří nechtějí zavírat (osobně si pamatuji jen jedno zavření za trpaslíky). Jsou vhodní do horšího počasí, ideál je drahé domy, málo many a málo peněz. Hodí se i do nacpaných lig-y. V zemkách se dá nahodit slušná ekonomika i dostatečná magie a výborná obrana. Potom je problém je udolat.

0.den:
Klasika, koupit sýpku a mitrilový důl. Odtahám všechny kola a naverbuji max. vojska, které pošlu na jednu zemku. Kouzlení záleží podle situace. Zakouzlím mateřskou zemku a poté i zem, na kterou budu útočit, jen když mám jistotu, že se mě tam nikdo nenacpe.


1.den:
Samozřejmě nahodím obchodní smlouvy kde jen to jde. Pokud není šance poslat útok z dobyté zemky, propustím vojsko a postavím sýpku. Pokud je šance na dva útoky, koupím sýpku. Pokud jeden útok, tak nekupuji nic. V domovské zemce nekupuji nic, pošlu útoky kam jen to jde. Počet kol záleží na tom, kolik budu potřebovat odtahat na útoky. Pokud neposílám z dobyté země tak dva útoky, tak většinou jedno nebo dvě kola zbydou, popřípadě přepošlu vojsko.

2.den:
Zase klasika obchodky, pokud je místo, koupím sýpku tam, odkud bych mohl útočit. Kola odtahám dle potřeby, většinou i ty ušetřený. Postupně kupuji sýpky a někdy se zadaří i nějaká ekonomická stavba. Pokud není kam útočit, tak jen nastavím obchodky a počkám na druhej den, popřípadě si přesunu jednotky.

3.den:
Už je to v pohodě, pokud je kam poslat zase útok, samozřejmostí jsou obchodky. Dobuduji ekonomiku a většinou se zadaří i postavit cech magie + pár magických jednotek. Ale na kouzlení nezbývá mana, takže s kouzlením to půjde až 4.den.

Takto hráji většinou, no vlastně to ani jinak moc neumím. Samozřejmě, že je to vše relativní, jsou to takové drobnosti, jestli dřív koupím sýpku nebo studnu nebo dokonce i snad důl, ale to už je na vás. Nehraji DE s kalkulačkou v ruce, ale trocha přemýšlení se člověk prostě nevyhne.

By Bublín
Elfové

Elfové se nejvíc hodí do počasí nad 110% a pochopitelně domky musí být co nejmíň, ale nedoporučoval bych elfy do 3 lig, je zde pořád plno a elfové zde nerozvinou svojí výbornou taktiku a potenciál.

0.den:
Samozřejmost je postavit sýpku, potom posvátnou studnu, vyhlaste válku cílové zemi. Odehrajte kola a naverbujte vojsko, ještě než pošlete útok, zakouzlete na cílovou zemi spokojenost a pak odešlete útok.

1.den:
Tak tento den by mělo zbýt aspoň 1000 zl. na sýpku v dobyté zemi, poté uzavřete obchodky mezi svými zeměmi a pokud možno i mezi zeměmi protihráčů, potom odtaháte a bezproblémů pošlete 2 útoky.

2.den:
Snažte se během odehrávání postavit v dobytých zemích sýpky, pokud je počasí alespoň 110% na zlato, měli byste poslat zase 2 dostatečně silné útoky.

3.den:
Nyní je to už na vás jakou cestou se vydáte. Pokud půjdete cestou dobývačnou, pak tedy postavte v zemi kde máte sýpku cech války nebo cestou magickou, tak postavte cech magie, pak stavte samozřejmě postvátné studny a sýpky, dále už to je hodně alternativní a záleží na každém jedinci jak hraje. Po této taktice je ještě jedna, která z vás udělá velmi mocné elfí válečníky či čaroděje, ale tu si nechám pro sebe.


By Darth DaronLidé

Lidé patří k mým nejoblíbenějším rasám a rozhodně se nehodí pro začátečníky a i pokročilý hráči s nimi mají občas problém. Jsou optimální do počasí 120+% a díky svému průměrnému zaměření na vše, jim ani moc nevadí cena domů. Lidi bych doporučoval do 1 ligy, kde se nejvíc projeví jejich potenciál.

0.den:
Za lidi je mnoho taktik a myslím si, že čtyři jsou opravdu ničivé, ty tři si nechám pro sebe a napíšu tu nejoptimálnější. Postavte sýpku, cech války a podle počasí na manu tržiště. Naverbujte vojáky 2. stupně, vyhlaste cílové zemi válku a odešlete útok.

1.den:
Tak hned uzavřete obchodky mezi svými zeměmi a přepošlete na další zem útok, který by měl být kolem 135, což vám bude bohatě stačit. Na tržišti prodejte manu tak, aby vám to hodilo 700 zlatých a postavte studnu a odtahejte všechny kola. Peníze by vám měli zbýt a manu byste díky studně měli mít také. Pak naverbujte v druhé zemi vojsko a pošlete dva dostatečně silné útoky.

2.den:
Opět uzavřete obchodní smlouvy a opět přepošlete jeden útok, pokud je dobré počasí tak 140-150% na zlato a 120% na manu, tak se pokuste postavit alespoň dvě studny, odtahejte kola, naverbujte vojsko a pošlete, pokud bylo dobré počasí i předešlý den, tak můžete přeposlat oba útoky a nechat kola nebo poslat tři útoky.

3.den:
Zase skočte na obchodky a nyní se pokuste obchodky uzavřít i s protihráčema, aby to mělo již efekt. Tento den už to záleží na počasí, takže každý by již měl být zkušený z předešlých dnů a odehrát tak, aby mu to prospělo jak ekonomicky, tak i vojensky. Za lidi bych šel spíš ekonomickým nebo vojenským směrem a magii bych nechal na jiných, ale pokud nebude jiná možnost, tak se na ní můžete taky zaměřit. Další taktiky sem již psát nebudu, ale může vám je povědět nějaký zkušený hráč DE.

By Darth Daron